22 602 29 01 michal@libantravel.pl

Zanim wysiądziecie na lotnisku w Bejrucie trzeba się tu jakoś dostać. Przez wiele lat możliwości były ograniczone, ale od niedawna ilość połączeń wzrosła. Pojawiły się także tanie loty do Libanu.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty linii lotniczych LOT, które od 14 czerwca 2019 przywróciły regularne połączenie do Bejrutu. Loty odbywają się 3 razy w tygodniu: we wtorki, piątki i soboty późnym wieczorem (wylot o 22:20 z Warszawy), powroty w środy, soboty i niedziele (wylot z Bejrutu o godz: 03:40 w nocy). Ceny zaczynają się od 900 zł za lot z bagażem podręcznym, choć można trafić na ciekawe promocje. Warto śledzić ofertę naszego narodowego przewoźnika. Kto wie, może także w aktualnym “Kalendarzu Adwentowym LOT” Bejrut pojawi się w fantastycznej cenie? 

Ciekawym rozwiązaniem jest też oferta greckich linia Aegean Airlines. Często zdarza się, że bilety z przesiadką w Atenach są o kilkaset złotych tańsze od oferty LOT. Dlatego jeśli nie przeszkadza wam zmiana samolotu, a dwukrotne starty i lądowania to dla was dodatkowa frajda to warto rozważyć takie rozwiązanie. 

Poza LOTem i Aeganem loty z przesiadką oferują także Turkish Airlines, Alitalia czy Lufthansa, ale ceny są tu już wyższe… (min. 1200 PLN w dwie strony)

 

Tanie loty do Bejrutu?

30 października Ryanair uruchomił bezpośrednie połączenie z Pafos do Bejrutu. Ceny biletów zaczynają się już od niecałych 10 EUR za przelot w jedną stronę, a na Cypr możemy się tanio dostać Ryanairem z Krakowa, Katowic, Warszawy i Poznania. Z tych dwóch ostatnich miast loty ruszają od kwietnia 2020. Na Cypr lata także Wizzair, ale lądujemy wówczas w Larnace, dlatego konieczna będzie zmiana lotniska – autobusem w cenie ok 15 EUR, stopem albo wynajętym samochodem.

Od końca marca do Bejrutu z Wiednia latać będzie także Laudamotion, czyli… Ryanair. Dlaczego tak? Ano dlatego, że w 2018 roku Ryanair wykupił 75% udziałów tej austriackiej spółki i obecnie zarządza jej siatką połączeń. Loty do Libanu zaczynają się od 110 EUR w dwie strony, choć można je upolować nawet po 60-70 EUR. Do Wiednia tanio dotrzecie na pokładzie autokarów FLIXBUS.

 

Liban z Polski za 262 PLN?

Poniżej przykładowa podróż na niecały tydzień do Bejrutu pod koniec stycznia. Loty wychodzą za… ok. 262 PLN, choć są pewne haczyki. Po pierwsze trzeba być członkiem Wizz Discount Club, po drugie należy doliczyć ok. 30 EUR za przemieszczenie się między lotniskami na Cyprze. Po trzecie w drodze powrotnej będziemy zmuszeni wykupić nocleg w Pafos albo spędzić 1 noc na lotnisku po przylocie. W każdym z tych rozwiązań to wciąż bardzo dobra oferta. /zrzuty ekranu wykonano dnia 10.12.2020

Tanie loty do Libanu -  Warszawa - Larnaka 24 stycznia 89 PLN
Tanie loty do Libanu - Bejrut 24 stycznia 9,99 EUR
Tanie loty do Libanu - Pafos 31 stycznia 9,99 EUR
Tanie loty do Libanu -  Larnaka - Katowice 1 lutego 19,99 EUR

 

Aby dobrze poznać kraj warto wypożyczyć samochód. Z naszą ofertą możecie zapoznać się tutaj: Wypożyczalnia aut

Sprawdźcie też 10 porad przed wyjazdem do Libanu.