NASZE AUTORSKIE PROGRAMY

Każdy z poniższych programów dopasowujemy pod konkretne zapytanie w zależności od liczebności grupy, terminu i preferencji dotyczących atrakcji i standardu zakwaterowania. Przy zapytaniu prosimy o podanie tych informacji – dzięki temu plan, który stworzymy będzie maksymalnie odpowiadał Waszym potrzebom i ramom czasowym przewidzianym na odkrywanie Libanu. 

Wszystkie programy tworzymy samodzielnie, dlatego możecie być pewni wyjątkowych doświadczeń i miejsc.  Dbamy także o to byście posmakowali prawdziwej bliskowschodniej kuchni, bo nie wyobrażamy sobie poznawania lokalnej kultury bez kulinarnych uniesień. Stawiamy sobie za cel, by nasi goście opuszczali Bejrut z uśmiechem na ustach i łezką w oku, jednocześnie planując kolejny pobyt w malowniczej krainie cedrów!  

Programy realizujemy pod przyloty LOT-em z Warszawy, ale zdarzały nam się także grupy podróżujące z innych miast. (popularnym sposobem na niedrogie dotarcie do Libanu może być także lot łączony przez Cypr – więcej w poście na blogu TUTAJ )

Starożytne Cywilizacje

W tym programie główny nacisk kładziemy na miejsca pełne magii i historii. Poza wizytą w Bejrucie będziemy mieli okazję odwiedzić: Anjar – ruiny miasta z czasów dynastii Ummajadów , Baalbek – kompleks świątyń z najwyższymi rzymskimi kolumnami na świecie, Byblos – kolebkę alfabetu, Tyr – najważniejsze miasto fenickie oraz inne ciekawe miejsca.  

Perły UNESCO

Podczas tej wyprawy odwiedzimy wszystkie libańskie miejca, które znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza wspomnianymi już Anjar, Baalbek, Byblos i Tyrem trafimy także na północ do malowniczej, świętej Doliny Kadisha oraz przejdziemy się przez Las Bożych Cedrów. Na życzenie grupy możliwy jest także nocleg w jednym z monastyrów w dolinie. 

Tour de Liban – Objazdówka

Dla tych, którym zależy na spokojnym odkrywaniu Libanu przygotowaliśmy program, w którym w każdym z odwiedzanych miejsc spędzamy maksymalnie 1-2 noclegi.  Dzięki temu mamy wiecej czasu i zatrzymamy się także w nieco mniej popularnych zakątkach. Noclegi dopasowujemy do życzeń klienta, w ofercie mamy zarówno hotele jak i lokalne guesthousy i monastyry! 

A Nuż Baba Ganoush? – Foodie Tour

Program dla wszystkich tych, dla których podróże to przede wszystkim poznawanie i smakowanie lokalnej kuchni. Oczywiście w każdym z naszych wyjazdów dbamy o zróżnicowane menu, ale tutaj będzie więcej street foodu, knajpek dla lokalsów, prawdziwych domowych potraw, a także warsztaty kuchni libańskiej – tak by każdy mógł odtworzyć te smaki po powrocie do Polski.

Libański Element Baśniowy – Wine&Arak Tour

„Picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do organizmu” – mawiał Jan Himilsbach. Na tym wyjeździe przekonamy się, że Libańczycy lubują się w różnych trunkach, odwiedzimy kilka lokalnych winnic, destylarnię araku, a nawet niewielką manufakturę produkującą własną wódkę i gin. Program zawiera także wizyty w sztandarowych libańskich atrakcjach. 

NAPISZ DO NAS:

3 + 10 =